Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Mendimi im

Kam një pyetje për këta pafillot që i gëzohen Rusisë

Kam një pyetje për këta pafillot që i gëzohen


Cila është pyetja? Po sikur Amerika të kishte dislokuar aeroplanmbajtësen e madhe Ajzenauher në portin e Odesës në Ukrainë; të kishte bërë një marrëveshje ushtarake me Ukrainën dhe të kishte bërë furnizime armësh dhe raketash të sofistikuara aty: Do ta bënte Rusia sulmin kundër Ukrainës?

Përgjigjja është: Jo; nuk do ta bënte. Atëherë, pse nuk e bëri Amerika këtë lloj ndërhyrjeje? Mundësia më e madhe është me përgjigjen: Ajo i ka ngritur kurth Vladimir Putinit me një luftë që mund ta drejtojë Amerika.

Siç duket politika amerikane kërkon shkatërrimin e Rusisë ose eliminimin e Putinit nga opozita ruse. Ja pra, kjo është çështja. Atëhere: mos është ky vërtet një kurth për shkatërrimin e Rusisë dhe të Putinit? Gjithçka mund të ndodhë...
 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore