Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Mendimi im

Doktor urime për karrigen e re! E mban mend që...

Doktor urime për karrigen e re! E mban mend që...

Doktor, urime për fillimin e legjislaturës së rë. Unë u gëzova shumë, sepse je ulur në karrigen ku ulesha unë dikur dhe më riktheve kujtimet. Unë dhe kolegët e mi që uleshim në rreshtin e fundit nuk ishim vetem “back-bencher”, por edhe kandidatë për t’u përzëne nga partia.

Të kujtohet kur thoje për ne: “vota e tyre kundër nuk do mbahet shënim në memorien historike të partisë, nuk do ketë asnjë pasoje”. Ne kishim votuar kundër nje pazari korruptiv, por ti nuk ia zbuloje publikut këtë. Thjesht zotoheshe se ne nuk do kishim pasoja.

Pastaj na përzure në grup. Tani Luli pabesisht të bëri “beck-bencher”, si ne, duke të lavdëruar.
Unë nga ajo karrike ruaj kujtime te mira, sepse sa kohe ulesha aty populli me respektonte si njeri e integritet, të paster e me dinjitet. Unë edhe sot jam krenar, sepse atë karrike ku ulesha nuk e turpërova kurrë. Po ti, do ta nderosh dot?

*Fatos Hoxha, ish-deputet i PD-së, i përjashtuar nga PD së bashku me Ilir Rusmajlin.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore