Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Mendimi im

“Ai, do bëj sikur”

“Ai, do bëj sikur”

Berisha këto ditë, do bëjë sikur largohet nga grupi parlamentar i Partisë Demokratike, por do e komandoj sërish partinë. Ai do bëjë sikur do dalë deputet i pavarur por në të vërtet do jetë sërish kryetar.

- Kështu ka bërë Fatos Nano duke e komanduar PS nga burgu i Tepelenës.
- Kështu ka bërë Ilir Meta duke e komanduar LSI nga presidenca.
- Kështu bëri Sali Berisha kur u zgjodh president 1993 dhe vuri Tritan Shehun kryetar të PD.
Gjithë jetën e tij “ka bërë sikur është larguar”, por realisht ka 30 vjet që është kryetar faktik.
Ashtu bëri edhe në 2013 sikur u largua.

Sërish do tallet me amerikanët: Do bëjë sikur largohet nga grupi parlamentar, ndoshta mund largohet edhe si deputet, por ai do e komandoj PD edhe nga Gjiri Lalzit. Madje, madje edhe po ta burgosin, ai e ka organizuar pazarin me Lulzimin që ta kontrrollojë partinë nga dhomat e izolimit.
Amerikanët e kanë të vështirë ta kuptojnë, që në Shqip?ri kryetari partisë mendon trashëgiminë e partisë edhe pas vdekjes, që mos i dalë investimi përtej rrethit të fëmijve dhe mbesave.

Lulzim Basha është investimi familjes tij, për ditët e tyre më të këqija. Ata e kishin menduar mirë, që do vinte ky moment.

Ajo parti ka ADN e Sali Berishës dhe genetika nuk ndryshon me transplant, e jo më me dorëheqje.
Amerikanët mund ta largojnë Sali Berish?n nga parlamenti, por do e kenë të pamundur ta largojnë si kryetar de facto të Partisë Demokratike.

Prandaj jam i sigurtë, që këtë javë ai “do bëjë sikur tërhiqet” Ruajeni këtë mesazh si provë.....

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore