Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ylli italian ndodhet në Prishtinë, pamjet nga takimi i tij me Dua Lipën (FOTO)

Ylli italian ndodhet në Prishtinë, pamjet nga takimi i tij me Dua

Këngëtari i famshëm, Mahmood, ka mbërritur në Kosovë. Ylli italian do të performojë mbrëmjen e sotme në “Sunny Hill Festival”.

Mbrëmjen e djeshme, ai ka shijuar performancën e Dua Lipës e madje ka bërë edhe një postim në “Instastory”.

Ylli italian ndodhet në Prishtinë, pamjet nga takimi i tij me Dua

Ndërkohë në rrjetet sociale janë publikuar foto e video nga momenti kur ai ka takuar yllin me origjinë shqiptare. Mahmood shihet në prapaskenat e festivalit me ambasadorin italian në Kosovë dhe Duan.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Mahmood Archives (@archivesofmahmood)

Për ata që nuk e dinë Mahmood është një kantautor italian. Ai u bë i njohur pasi konkurroi në sezonin e gjashtë të versionit italian të ‘X Factor’. Ai ka fituar dy herë Festivalin Muzikor të Sanremos, në vitin 2019 me këngën “Soldi” dhe në vitin 2022 përkrah Blanco me këngën “Brividi”. ‘Soldi’ u rendit e dyta në ‘Eurovision’.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore