Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

"Xheloze" për linjat e Kate Middleton? Princesha iu tregon SEKRETIN, ja ushqimet që duhet të përfshini patjetër në mëngjesin tuaj

"Xheloze" për linjat e Kate Middleton? Princesha iu tregon

Përveç veshjeve perfekte, Kate Middleton njihet edhe për trupin e saj elegant. Ajo nuk e fsheh se i pëlqen një dietë e larmishme, por asnjëherë nuk ka elaboruar këtë temë. Megjithatë, burime kanë zbuluar se Princesha e Uellsit e nis ditën me tërshërë, e cila është e pasur me proteina, karbohidrate dhe fibra.

Megjithatë, më shumë se bollgur, Kate pëlqen të hajë perime për mëngjes. Gjegjësisht, lakra jeshile, spinaqi dhe spirulina janë tre të preferuarat e saj kur bëhet fjalë për perimet, sigurisht, sepse ato janë plot me proteina dhe vitamina.

Mes vakteve, ajo ha manaferrat, frutat dhe perimet e papërpunuara, domethënë gjithçka që është plot me lëndë ushqyese që nxisin rritjen e flokëve. Krahas faktit që Kate kujdeset shumë për atë që ha, ajo e do edhe fitnesin, është pjesë e pandashme e jetës së saj.


Princesha e Uellsit ndjek një rutinë të larmishme ushtrimesh që përfshin vrapim, yoga, stërvitje me peshë dhe stërvitje me intensitet të lartë. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore