Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që ngjyra e syve tuaj mund të thotë për ju (FOTO)

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Përafërsisht 79 për qind e njerëzve në botë kanë sy kafe, 8-10% e popullsisë kanë sy blu, 5% kanë lajthi, dhe vetëm 2 për qind e njerëzve kanë sy jeshil.

E përveç këtyre statistikave, studiuesit janë përpjekur gjithashtu që të gjejnë tipare të personalitetit duke e lidhur me ngjyrën e syve dhe kanë zbuluar disa gjëra mjaft interesante.

Këtu do të gjeni tiparet që kanë njerëzit në varësi të ngjyrës së syve dhe ju do të kuptoni nëse e gjeni vetën apo jo.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Gratë me sy me ngjyrë të hapur e tolerojnë dhimbjen më mirë se gratë me sy të errët.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy kaf konsiderohen të besueshëm.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy blu konsiderohen të ëmbël dhe tërheqës.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy të gjelbër konsiderohen si krijues dhe të devijuar.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Burrat me sy kafe të çelët kanë më shumë probleme psikiatrike sesa gratë me të njëjtët sy.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Gratë me sy të zinj mund të jenë më pak shoqërore dhe të sigurt.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy blu mund të kënaqen duke provuar më shumë gjëra të reja.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy lajthi performojnë mirë nën presion.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy të gjelbër janë më optimistë për të ardhmen e tyre.

Vetëm 2% e popullsisë kanë sy jeshil/ 10 gjëra që

Njerëzit me sy kafe preferojnë ta jetojnë jetën në maksimum.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore