Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Veprimi i nxituar mund t'i kushtojë shtrenjtë/ Tifozja angleze nxjerr gjoksin në Doha të Katarit, bëhet VIRALE

Veprimi i nxituar mund t'i kushtojë shtrenjtë/ Tifozja angleze

Një skenë e papritur ka ndodhur para ndeshjes mes Anglisë dhe Iranit, në kuadrin e Kupës së Botës 2022, kur një tifoze angleze tepër entuziaste ngriti bluzën e saj duke zbuluar gjoksin në Doha. Ngjarja është kapur teksa e reja me një flamur anglez të lyer në faqe, po zbriste shkallët dhe për kënaqësinë e kalimtarëve, tregoi gjoksin e saj.

Nuk dihet se çdo ndodhë me të, duke qenë se Qatari është një vend me rregulla veçanërisht të rrepta për gratë. Kjo është hera e parë që ndeshjet e Kupës së Botës zhvillohen në Lindjen e Mesme, por rastet e mosrespektimit të të drejtave të njeriut shqetësojnë komunitetin ndërkombëtar.

Përkatësisht, ligji i Sheriatit zbatohet në Katar, i cili është veçanërisht i rreptë kur bëhet fjalë për gratë. Seksi jashtë martesës është i ndaluar në këtë vend, dhe ligjet e Katarit janë të tilla që për marrëdhënie seksuale me një person me të cilin nuk jeni martuar, mund të burgoseni deri në 7 vjet!  Neni 88 i Kodit Penal të Katarit përcakton se dënimi për tradhtinë bashkëshortore është 100 kamxhikë. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore