Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Vajza jote zoti vjehërr...”, Juli zbulon se kujt i dedikohet bashkëpunimi me Mevlanin: E kam njohur...

“Vajza jote zoti vjehërr...”, Juli zbulon se kujt i dedikohet

Mevlani dhe Juli, dy nga konkurrentët më të përfolur të programit “Për’puthen” kanë ardhur me një bashkëpunim për publikun.

Dy konkurrentët e “Për’puthen”, Mevlani dhe Juli, janë bërë bashkë dhe kanë publikuar një këngë që mban titullin “(X5) SE”.

“Vajza jote zoti vjehërr...”, Juli zbulon se kujt i dedikohet

Kënga është me tekst të Julit dhe Petro Xhorit, ndërsa orkestrimi nga Xhulio Milloshi. Duket se teksti i këngës i referohet vajzave që pëlqejnë një jetë luksoze dhe për këtë nuk marrin parasysh asgjë tjetër.

Por, kujt i dedikohet kjo këngë që bëri lëmsh rrjetin? Kësaj pyetje i ka kthyer përgjigje Juli përmes një postimi në “Instastory”. Ai ka sqaruar se teksti i tij është shkruar që në shtator të vitit 2020 dhe s’ka lidhje me asnjë personazh të emisionit.

“Vajza jote zoti vjehërr...”, Juli zbulon se kujt i dedikohet

Konkurrenti i “Për’puthen” tregon gjithashtu se tekstin e ka shkruar për dikë që ka njohur dy vite më parë.

Teksti i këngës:

Hajde peshk i freskët, karkalecë, midhje, oktapod, peshk i freskët…

Mami jot se di që ti s’je në shtëpi

Në orën 12-të ti zbret nga ballkoni

Po ta merrte vesh do i binte tensioni

Se vajza e saj çdo natë bredh me një flokëgjatë

Babi jot se di se ti tashmë je rritur

Ato që bënte mami, ti ja ke kaluar

I ke ikur nga duart prandaj po bredh me mua

Po ta merrje vesh o i zi, do më shtypje me taksi

Refreni:

Vajza po don me dale

Naze jo nuk paske

Jo mos e pyet ti babin

X5-sa poshtë pallatit

X2

Vajza jote zoti vjehërr bredh me mua në çdo ferrë

Jo mos qaj e mos bëj namin se ka ngjarë njëlloj me mamin

Vajza jote zonja vjehërr bredh me mua e me ca të tjerë

E kur s’jam unë në Shqipëri me sa bredh unë nuk e di..

1 dhe 1 bëjnë 2, ti njihesh në të gjithë Shqipërinë

Nga Vermoshi, Konispol, që të gjithë të kanë bërë gol.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore