Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Vajza e Bill Gates blen vilën luksoze me vlerë miliona dollarëshe, por çfarë ka të veçantë ajo?

Vajza e Bill Gates blen vilën luksoze me vlerë miliona

Në vitin 2021, një atlet i famshëm vuri në shitje një shtëpi të vërtetë luksoze në 443 Greenwich St, në Tribeca, Manhattan. Është një apartament nën çati triplex i vendosur në Nju Jork, një ndërtesë që daton midis 1883 dhe 1884, e cila fillimisht shërbeu si një fabrikë libërlidhjesh e projektuar nga arkitekti Charles Haight. Prona tani është blerë nga vajza e Bill Gates, Jennifer Gates.

Më parë ishte shtëpia e personaliteteve të ndryshme si Jennifer Lawrence, Ryan Reynolds, Blake Lively, Justin Timberlake apo Jessica Biel. Ajo ishte gjithashtu në pronësi të yllit të Formula 1, Lewis Hamilton. Piloti britanik e bleu këtë shtëpi në vitin 2017 për 44 milionë dollarë dhe nuk ka jetuar kurrë në të.

Vajza e Bill Gates blen vilën luksoze me vlerë milionaVajza e Bill Gates blen vilën luksoze me vlerë milionaVajza e Bill Gates blen vilën luksoze me vlerë miliona

Kjo është arsyeja pse ai u shit në një trust dhe tashmë ka kaluar në duart e Gates, e cila së bashku me bashkëshortin e saj Nayel Nassar, e kanë blerë apartamentin për 51 milionë dollarë. Shtepia ka 826 metra siperfaqe banimi dhe 315 m2 siperfaqe te jashtme. Përveç kësaj, ajo ka ashensorin e vet, tre kate, gjashtë dhoma gjumi, gjashtë banja dhe dy dhoma pluhuri. Dhoma e saj kryesore e gjumit ka një dhomë të zhveshjes, një bar të vogël dhe një dhomë living.

Ndodhet në një kompleks rezidencial në Nju Jork që ofron gjithashtu një pishinë të brendshme 21 metra, një sallë lojrash për fëmijë, një palestër private dhe një tarracë komunale, si dhe një hamami turk.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore