Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“U gjet e pajetë në vaskën me ujë të përgjakur”/ Ish-i dashuri godet 30 herë me thikë instruktoren e jogës (FOTO)

“U gjet e pajetë në vaskën me ujë të

Një instruktore joge është gjetur e vdekur në një vaskë në një hotel me pesë yje, vetëm disa orë para se të nisej për në shtëpi në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Chow Wai-yin, e njohur gjithashtu si Aqua Chow, u gjet pak pas orës 2:00 të së enjtes (30 qershor), me më shumë se 30 plagë me thikë. Ngjarja e rëndë ndodhi në “The Ritz Carkton” në Hong Kong.

Ish-i dashuri i 23-vjeçares është arrestuar si i dyshuar për vrasjen dhe 28-vjeçari ndodhet në paraburgim.

Mediat e huaja shkruajnë se policia gjeti trupin e të resë pasi ish-i dashuri i saj vizitoi stacionin e policisë Wong Tai Sin, së bashku me avokatin e tij. Ishte ai që i dorëzoi policisë çelësin e dhomës së hotelit, ku u gjet e vdekur Chow dhe sendet e saj, përveç celularit.

“U gjet e pajetë në vaskën me ujë të

Ndërkohë e gjithë dhoma ishte në gjak dhe kishte shenja të qarta se aty ka pasur një përleshje. Një burim ka thënë se telefoni mund të jetë bllokuar pasi përmban mesazhe të rëndësishme mes dyshes, shkruan “South China Mornin Post”.

Ndërkohë policia ka zbuluar se thika e përdorur ishte blerë pak para se i dyshuari të hynte në hotelin me 5 yje, duke i bërë ata që të besonin se vrasja ishte e planifikuar.

“E ndjera u gjet në vaskën e mbushur me ujë të përgjakur dhe koka e saj ishte e zhytur në ujë”, ka njoftuar policia, e cila ka shtuar se edhe thika që besohet se është përdorur për vrasjen, është gjetur në vaskë.

Sipas burimeve, gjak është gjetur në dysheme, mure, krevat dhe pothuajse kudo në dhomë.

“U gjet e pajetë në vaskën me ujë të

“U gjet e pajetë në vaskën me ujë të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore