Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

U dogj teksa bënte patate të skuqura, nusja u detyrua të anulonte dasmën: Ndjeva sikur e gjithë fytyra ime ishte shkrirë (FOTO)

U dogj teksa bënte patate të skuqura, nusja u detyrua të anulonte

Një nuse është detyruar që të anulonte dasmën e saj pasi u përfshi nga flakët që i ‘shkrinë’ fytyrën pak ditë para ditës së madhe, teksa po gatuante patate të skuqura.

Brenley Davis sapo ishte ulur për darkë me bashkëshortin e saj të ardhshëm, Justin Davis, më 31 gusht të vitit 2020.

Çifti, nga Jacksonville, Karolina e Veriut, SHBA, do të martoheshin pas vetëm gjashtë ditësh kur 22-vjeçarja vuri re që tymi po mbushte dhomën.

E tmerruar, ajo u hodh nga vendi i saj dhe shkoi për të parë se çfarë po ndodhte. Nusja vuri re se e kishte lënë sobën ndezur për një orë, duke shkaktuar që një tigan me vaj të nxehej dhe tymonte.

U dogj teksa bënte patate të skuqura, nusja u detyrua të anulonte

Në ato momente, e reja u hodh drejt tenxherës që po digjej dhe e kapi me duart e pambrojtura dhe më pas vrapoi që ta hidhte jashtë.

Por flakët i shpërthyen në trupin e saj dhe ajo pësoi djegie të shkallës së dytë dhe të tretë në fytyrë, krahë, brinjë, gjoks dhe këmbë.

E lënë në agoni për muaj të tërë, teksa duroi trajtimin dhe operacionin, ideja për t'u martuar mbeti një ëndërr deri në nëntor të vitit 2020.

Me shenjat e saj që i tregonte me krenari, e reja ishte në gjendje të martohej më në fund. Që atëherë, ajo është trajnuar si infermiere ku shpreson të ndihmojë të mbijetuarit e tjerë të djegies.

U dogj teksa bënte patate të skuqura, nusja u detyrua të anulonte

“Ndjeva sikur e gjithë fytyra ime ishte shkrirë. Isha shumë i frikësuar. Po bëja patate të skuqura, mendova se e kisha fikur vajin por kishte një orë në sobë në temperaturë mesatare deri në të lartë. Burri im thirri zjarrfikësin dhe ai po qëndronte jashtë në oborrin e pasmë. Kam kapur tenxheren dhe vrapova me të. Ende nuk e di se çfarë më pushtoi për të kapur një tenxhere me flakë që dilnin prej saj”, tha Brenley.

Kjo e fundit nuk mund ta ushqente veten, të përdorte banjën ose të ecte. Asaj iu desh t'i nënshtrohej një sërë procedurash të dhimbshme, duke përfshirë kullimin e çdo flluske individuale përpara se të transplantonte lëkurën për djegiet më të rënda.

Ajo tha: “Në fotot e dasmës sime mund të shihni ende gungat nga transplantet e lëkurës. Isha pak e vetëdijshme dhe doja ti kërkoja fotografit të mjegullonte transplantet e lëkurës time të kuqe, por më pas mamaja ime më tha 'ti je e bukur pa marrë parasysh çfarë'. Unë e pranova”, tregoi ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore