Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara e errët e aktores së njohur: Babai më ka përdhunuar kur...

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Aktorja e njohur, Anne Heche, u shpall dje zyrtarisht e vdekur! Ishte përfaqësuesi i 53-vjeçares, ai që bëri të ditur se organet e saj të padëmtuara do të dhurohen.

“Sot humbëm një dritë të ndritshme, një shpirt të sjellshëm dhe më të lumtur”, tha familja e saj në një deklaratë të premten. Heche është dalluar për rolin e saj në filmat Volcano, Donnie Brasco dhe xhirimin e 1998 të Psycho.

Departamenti i Zjarrfikësve të Los Angeles është shprehur se “automjeti i Heche shpërtheu në zjarr të fortë”. Sipas tyre, 59 zjarrfikësve u janë dashur më shumë se një orë për të shuar plotësisht flakët. Nga ana tjetër, shtëpia dykatëshe ku ajo u përplas, mbeti “e pabanueshme”.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Përveç djegieve, aktorja pësoi edhe “një dëmtim të rëndë anoksik të trurit” – kur truri është i privuar nga oksigjeni – u shpreh familja e saj.

Aktorja e njohur amerikane ka lindur në vitin 1969 në Ohio dhe familja e saj u zhvendos shumë herë gjatë fëmijërisë së saj.

Kur ajo ishte 13 vjeçe, babai i saj vdiq nga HIV/Aids, dhe më vonë ajo tha në librin e saj të kujtimeve të vitit 2001, Call Me Crazy, se ai e kishte përdhunuar vazhdimisht kur ishte fëmijë.

Në intervistat për promovimin e librit, ajo tha se abuzimi e bëri atë të ishte “e çmendur” për 31 vitet e para të jetës së saj dhe se kishte krijuar një botë fantazi të quajtur “Dimensioni i Katërt” për ta bërë veten të ndihej e sigurt.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Tre muaj pas vdekjes së babait të saj, vëllai i saj u vra në një aksident automobilistik, për të cilin ajo besonte se ishte vetëvrasje. Nëna e saj kundërshtoi pretendimet për vetëvrasje dhe abuzim dhe dyshja u larguan.

Pasi familja e saj u zhvendos në Çikago, Heche u pa nga një agjent talentesh në një shfaqje shkollore.

Ajo u bë e njohur në fund të viteve 1980 për portretizimin e binjakëve Vicky Hudson dhe Marley Love në telenovelën “Another World”. Rolet i dhanë asaj një çmim “Emmy Daytime” dhe dy çmime “Soap Opera Digest”.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Heche u bë më e njohur në fund të viteve 1990, duke luajtur Maggie në filmin dramatik të krimit “Donnie Brasco”, së bashku me Johnny Depp. Ajo më vonë i tha intervistuesit Larry King se kishte qenë “parajsë” duke punuar me Depp.

Ajo luajti Amy Barnes, një gjeologe dhe sizmologe në filmin e fatkeqësive Volcano, përballë Tommy Lee Jones, ndërsa filmi i kultit “I Know What You Did Last Summer” e vendosi atë në rolin e Melissa “Missy” Egan.

Ajo gjithashtu u shfaq në filmin komedi aksion “Six Days”, “Seven Nights” dhe drama-thriller “Return to Paradise” përpara se të portretizonte Marion Crane në ribërjen e “Gus Van Sant” të filmit klasik horror “Psycho”.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Në vitin 1997, pasi më parë ishte takuar vetëm me burra, ajo filloi një lidhje me moderatoren dhe komiken amerikane Ellen DeGeneres. Çifti i profilit të lartë tha se do të merrnin një bashkim civil nëse do të vihej në dispozicion në Vermont, por ata u ndanë tre vjet më vonë.

Heche më vonë vuajti nga probleme të shëndetit mendor dhe thuhet se luftoi me përdorimin e drogës, në një moment u shtrua në spital pasi parkoi në një autostradë në Kaliforni dhe eci në shkretëtirë.

Në vitin 2001, Heche u martua me “Coley” Laffoon, një kameraman të cilin e takoi në turneun stand-up të “DeGeneres” dhe ata patën një djalë, përpara se të divorcoheshin gati gjashtë vjet më vonë.

Thuhet se ajo la burrin e saj për yllin në Men in Trees, James Tupper dhe në vitin 2008 përfaqësuesi i saj konfirmoi se aktorja ishte shtatzënë me djalin e saj të dytë. Çifti u nda në vitin 2018.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Një shekull i ri solli një drejtim të ri për sa i përket punës, me role në më pak filma të suksesshëm dhe më shumë filma të pavarur të vlerësuar, si drama Birth, komedia seksi Spread dhe Cedar Rapids i vitit 2011.

Ajo mori një nominim për “Emmy” për rolin e saj si Roweena Lawson në filmin televiziv “Gracie’s Choice” në vitin 2004, për një vajzë adoleshente që përpiqet të rrisë vetë vëllezërit e motrat e saj pasi nëna e tyre e varur nga droga dërgohet në burg.

Në të njëjtin vit, ajo u nominua për aktoren më të mirë në çmimet Tony, pasi luajti përballë Alec Baldwin në një prodhim të Broadway të Shekullit XX.

U aksidentua për vdekje nën efektin e drogës, zbulohet e shkuara

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore