Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Një gjykatë izraelite ka dënuar me nëntë muaj shërbim komunitar, modelen e famshme Bar Refaeli. Ndërsa nënën e saj e kanë dënuar me 16 muaj burg, pasi që të dyja akuzohen për evazion fiskal, pasi në vitet 2009- 2012 nuk kanë deklaruar të ardhurat.

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Mediat e huaja shkruajnë se 35-vjeçarja dhe nëna e saj u dënuan në korrik për vepra penale të shmangies së pagimit të taksave mbi të ardhurat afër 10 milionë dollarë, në një çështje që sulmoi emrin e ikonës kombëtare dikur të dashur.

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Sipas një ujdie për pranimin e fajësisë nga gjykata, të dyja u urdhëruan gjithashtu të paguanin një gjobë prej 1.5 milion dollarë mbi milionat e taksave që i detyroheshin shtetit. Zipi Refaeli është vendosur të fillojë vuajtjen e dënimit me burg javën e ardhshme.  

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Telashe për modelen e famshme, Bar Refaeli dënohet me 9 muaj... (FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore