Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Situata e rëndë në Kosovë/ Rita Ora mesazh sensibilizues: Vendosni maskën, mbroni veten dhe të dashurit nga Covid-19

Situata e rëndë në Kosovë/ Rita Ora mesazh sensibilizues:

Këngëtarja me famë botërore, Rita Ora, në asnjë moment nuk e harron vendlindjen e saj! Së fundmi, shqiptarja , përmes UNICEF-it u bën thirrje bashkëkombësve të saj në Kosovë që të vendosin maskën në momentin që dalin jashtë shtëpisë, të ruajnë distancat dhe të kujdesen për higjienën personale.

“Jam shumë e shqetësuar që shumë njerëz në Kosovë janë infektuar me COVID-19. Ju lutem mbroni veten dhe të dashurit tuaj, vendosni maskën, ruani distancat dhe kujdesuni për higjienën personale.

Unë e vendos maskën time sa herë dal jashtë, në mënyrë që të vij sërish në Kosovë dhe të festoj me ju përfundimin e këtij virusi. Ndriconi me dritën tuaj! Vendosni maskën! Ju dua!- thotë këngëtarja e njohur në vidomesazhin e saj.

Kujtojmë që prej kohësh Rita Ora shërben si ambasadore e organizatës më të madhe bamirëse në botë, UNICEF, në kuadër të shumë iniciativave bamirëse që ajo i ka mbështetur falë ndikimit që ka si një artiste globale.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore