Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur reagon e revoltuar: Cilit i lindi në zemër të shpikë një... (FOTO)

“Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur

Një ditë më parë u përhap lajmi në disa media se këngëtarja e njohur, Çiljeta Xhilaga, ishte larguar nga Partia Demokratike pasi ishte e zhgënjyer nga drejtimi i Lulzim Bashës.

E duke qenë se këngëtarja ka shprehur gjithmonë përkrahjen ndaj PD-së, e madje ka marrë pjesë edhe në mitingjet e saj, kjo i habiti shumë fansat.   

“Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur

“Unë jam larguar nga PD-ja sepse kam pakënaqësi nga Lulzim Basha. Unë kam ndryshuar dhe vota ime këtë vit shkon për PS-në dhe Edi Ramën. Sigurisht që habiteni por Rama e meriton, demokratët janë zhgënjyer nga Luli”, thuhej se kishte thënë Çiljeta në një intervistë, por nuk dihej se në çfarë emisioni apo interviste.

Por mesa duket ky lajm ka qenë i rremë dhe për këtë ka reaguar vetë Xhilaga. Kjo e fundit ka bërë një postim në “Instastory” ku shprehet se nuk ka dhënë një intervistë të tillë.

Gjithashtu Çiljeta shprehet se ajo nuk ka për të folur më për bindjet e saj politike, sepse është diçka personale dhe nuk dëshiron t’i ngatërrojë me profilin e saj publik.

“Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur

“Nuk e di cilit i lindi në zemër të shpikë një intervistë të timen ku flas sërish për politikë… nuk kam folur dhe nuk kam për të folur më ndonjëherë për bindjet e mia. Ato janë personale dhe nuk kam në plan t’i ngatërroj me personazhin publik. Dua të sqaroj të gjithë ata që më ndjekin se në deklaratën e publikuar nuk ka asnjë të vërtetë. Nuk jam larguar aspak si e zhgënjyer!”, shkruan Çiljeta.

“Është larguar nga PD”, këngëtarja e njohur

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore