Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Rita Ora po akuzohet për falsifikimin e prejardhjes së saj në rrjete sociale. Kjo ka ardhur si pasojë e disa komentuesve në rrjetin social Twitter, të cilët zbuluan se këngëtarja është shqiptare, shkruan Daily Mail.

Krijuesja e hitit “Hot Right Now” më parë kishte rrëfyer për prejardhjen e saj, duke treguar se prindërit e saj kishin shkuar si refugjatë në Londër.

Por, për shkak të stilit që ajo prezantonte në skenë dhe paraqitjet e saj, ka bërë që shumë kritikues të akuzojnë atë për ‘blackfishing’.

‘Blackfishing’ është term, i cili përdoret për personat të cilët falsifikojnë prejardhjen e tyre, duke  përvetësuar një kulturë tjetër.

“Kur e zbulon se Rita Ora nuk është person me ngjyrë dhe që të dy prindërit e saj janë të bardhë. Ajo ka qenë duke falsifikuar prejardhjen”, ka shkruar një komentues.

Postimet e këtij lloji kanë marrë mbi 100 mijë pëlqime, ndërsa Rita shihet me gërsheta të stilit afro-amerikane.

“Kur e zbulon se Rita Ora nuk është person me ngjyrë dhe që të dy prindërit e saj janë të bardhë. Ajo ka qenë duke falsifikuar prejardhjen”, ka shkruar një komentues.

Ndërkaq, Rita dhe familja e saj u shpërngulën në Londër gjatë luftës në Kosovë, ku u vranë mijëra persona. 

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Shpërthen rrjeti: Rita Ora falsifikoi prejardhjen për të...(FOTO)

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore