Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Sharon Stone quhej "Karen" dhe u pagua sa 3.6% e pagës së Michael Douglas gjatë xhirimeve të "Basic Instinct"!

Sharon Stone quhej "Karen" dhe u pagua sa 3.6% e pagës së

Në episodin e fundit të turneut rrëfimtar të Sharon Stone, aktorja ka zbuluar se ajo kishte ndryshuar në filmin e saj të rëndësishëm, "Basic Instinct". Duke folur në drekën e ndarjes së çmimeve Muse në New York Women In Film & Television, Stone zbuloi se ajo fitoi vetëm 500,000 dollarë për filmin e vitit 1992, ndërsa Michael Douglas fitoi 14 milionë dollarë.

Kjo do të thotë, Sharon paguhej vetëm 3.6% të pagës së Douglas, por siç thotë ajo:

Tani, unë isha e re. Unë isha e re, dhe ai ishte një yll shumë i madh.

 

Sharon Stone quhej "Karen" dhe u pagua sa 3.6% e pagës së

Por pabarazia nuk mbaroi me kaq. Stone tregoi gjithashtu se si ajo u përball me mosrespektimin nga një producent linjë në projektin e drejtuar nga Paul Verhoeven, i cili vazhdimisht i referohej asaj si "Karen" gjatë gjithë xhirimeve.

Poshtërimi nuk mbaroi kur filmi u mbyll. Edhe në Governor's Ball, pas Oscars, producenti e quajti ende "Karen". Stone pranoi se ajo poshtronte me vete për vite me radhë, edhe pse emri i saj nuk ishte në poster.

Sharon Stone quhej "Karen" dhe u pagua sa 3.6% e pagës së

Paraqitjet e fundit publike të Stone kanë përfshirë gjithashtu mbledhjen e fondeve të Mbrëmjes së Paharruar të Fondit të Kërkimit të Kancerit të Grave, ku ajo shprehu zhgënjimin e saj me teknologjinë dhe deklaroi preferencën e saj për të shkruar një çek në vend të dërgimit të parave.Stone zbuloi gjithashtu në ngjarje se ajo kishte humbur gjysmën e parave të saj në falimentimin e Bankës së Silicon Valley.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore