Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Punë e pazakontë për gratë, njihuni me shqiptaren që punon si shofere autobusi në Belgjikë: E dua punën time!

Punë e pazakontë për gratë, njihuni me shqiptaren që

Ajkune Olluri është një shqiptare nga Kosova e cila prej 22 vitesh jeton në Belgjikë dhe punon si shofere e një autobusi 18 metrash.

Një punë e cila fillimisht iu është dukur e çuditshme, pasi janë të pakta gratë që e marin atë iniciativë.

38-vjeçarja tregoi në “Ftesë në 5” historinë e saj frymëzuese, që nga fillimet e deri më tani.


Fillimisht pas sistemimit në Belgjikë ajo nuk ka punuar por është marrë me rritjen e fëmijëve.

Si nënë e pesë fëmijëve, tre vajzave dhe dy djemve, Ajkunja ka preferuar t’i përkushtohej atyre.

Pas rritjes së fëmijëve ka punuar në vende të tjera, derisa gjeti punën që dëshironte,të cilën e bën edhe sot.

“Mas shumë  testeve dhe provave e kam marr autobusin dhe kam shkuar para shkollës, por u panikosa dhe nuk gjeta frenat. Nuk e harroj kurrë si rast dhe mka dhënë mundësi edhe me u kthjellu dhe i kam thënë vetes që ti mundesh me e drejtu”, u shpreh shqiptarja.

Pavarësisht peripecive 38-vjeçarja vijon të drejtojë autobusin, duke vijuar profesionin që ka dashur./ Top Channel

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore