Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Poston foton kur ka qenë e vogël, Rita Ora shkruan shqip (FOTO)

Poston foton kur ka qenë e vogël, Rita Ora shkruan shqip (FOTO)

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Rita Ora, ka disa muaj që është kryefjala e mediave rozë të huaja, për shkak të romancës së saj me regjisorin e famshëm të filmave, Taika Waititi.

Por së fundmi, 30-vjeçarja ka marrë vëmendjen e fansave për një tjetër arsye. E sidomos të fansave shqiptarë.

Poston foton kur ka qenë e vogël, Rita Ora shkruan shqip (FOTO)

Artistja ka ndarë në “Instastory” një fotografi të vjetër, kur ajo ka qenë fëmijë. E bashkëngjitur me të, Rita ka shkruar edhe një fjalë shqip, “zog”. “Zog i vogël”, shkruan këngëtarja në foton që me siguri ndjekësit shqiptarë e kanë pëlqyer shumë.

Poston foton kur ka qenë e vogël, Rita Ora shkruan shqip (FOTO)

Ora nuk e harron asnjëherë origjinën dhe tregon me krenari që është shqiptare, madje ndonjëherë në intervista ajo flet shqip ose shkruan shqip në rrjete sociale, siç ka bërë së fundmi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore