Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me hallën e Mateos: Të alarmohet e gjithë Shqipëria, nuk është shaka (VIDEO)

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me

Moderatorja e njohur, Roza Lati, ka postuar një ditë më parë një video në “Instagram”, ku reagon në lidhje me njerëzit që e kanë kritikuar se po mbledh para për prindërit e 8-vjeçarit, Mateo, i cili u vra pak ditë më parë nga Klodian Çalamani.

Në videon në fjalë, Roza u drejtohet: “Ça na çani kokën duke na bërë moralista, po kush do lek, po familja humbi djalin. Nga e dini ju se si i kanë hallet ata. Unë isha te shtëpia e tyre, nga e dini ju si janë? Nga e dini ju se familja nuk ka nevojë për lek për gjykatat, avokatin? Për mermerin e varrit të çunit, nga e dini se nuk ka nevojë për lekët? Ka njerëz që kanë çuar lek me zemër për t’i qëndruar pranë familjes. Unë e pashë me sytë e mi gjendjen e tyre. Atyre nuk u kthehet më fëmija i tyre, engjëlli i tyre, por ata kanë një qëllim, ata duhet të vazhdojnë. Dhe qëllimet e tyre kanë shpenzime”, shprehet Roza Lati shumë e nevrikosur.

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me

Më pas, moderatorja e njohur ka publikuar edhe disa mesazhe mjaft tronditëse që ka shkëmbyer me hallën e Mateos. Ajo i ka shkruar Rozës se ata kanë hetuar në mënyrë private dhe e kanë parë me sytë e tyre masakrën e kryer ndaj 8-vjeçarit, të cilit i është gjetur edhe një tel në gojë.

“Fëmija është përdhunuar në mënyrë brutale ku shenjat kanë qenë evidente dhe askush nuk u indinjua nga shteti që të na tregonte. Vetë ne kemi hetuar në mënyrë private”, i shkruan halla.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Roza Lati (@roza_lati)

Kur Roza Lati e pyet nëse duhet ta përmend telin në gojë, ajo i shkruan: “Po, të gjitha. Të alarmohet e gjithë Shqipëria. Se nuk është shaka, nuk mundet të mbrohet familja duke mbajtur të fshehur të vërtetën se gjoja na lëndojnë. Ne e pamë me sy tanë trupin. E dimë ne dhe shpirti ynë dhe Zoti se ça kemi parë masakar. Institucionet duhet të sillnin masa nga ana psikologjike. Edhe askush nuk u indinjua”.

Halla shton se drama po shtohet me personin tjetër në dyshim dhe që do i shkojnë deri në fund, me apo pa ndihmën e askujt. Halla gjithashtu thekson se te familja e Mateos nuk ka shkuar asnjë uniformë policie që t’i pyesë dhe të hetojë dhe se instancat përgjegjëse nuk kanë marrë masa paraprake, ndonëse ndaj Çalamanit ishin bërë shtatë denoncime.

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me

“Po telin te goja...”/ Roza Lati poston mesazhet tronditëse me

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore