Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Po qëndronte në shtëpinë e ish-të dashurit/ Jepet dënimi për gruan që inskenoi rrëmbimin e saj

Po qëndronte në shtëpinë e ish-të dashurit/ Jepet

Në një Gjykatë të Qarkut të SHBA në Sacramento Papini kërkoi falje, duke thënë se ishte fajtore për gënjeshtrat e thëna.

“Më vjen shumë keq për shumë njerëz që kanë vuajtur për shkakun tim, njerëzit që sakrifikuan për gruan e thyer që isha, njerëzit që dhanë me dëshirë për të më ndihmuar në një kohë që kisha aq shumë nevojë për ndihmë. Unë po zgjedh të pranoj me përulësi të gjithë përgjegjësinë.”

Sipas një marrëveshjeje të prillit me prokurorët, Papini u deklarua fajtore për një akuzë për gënjeshtra ndaj një oficeri federal dhe mashtrim me paramendim.

Në këmbim të pranimit të fajësisë së Papinit, prokurorët kërkuan një dënim më të lehtë nga 8 deri në 14 muaj paraburgim shumë më poshtë se maksimumi prej 25 vitesh që ajo mund të kishte marrë.

Po qëndronte në shtëpinë e ish-të dashurit/ Jepet

Papini gjithashtu pranoi të paguajë 300,000 dollarë, një pjesë e të cilave do të mbulojë kostot e hetimit të policisë. Ajo gjithashtu do të kalojë tre vjet nën kujdestarinë e mbikëqyrur pas lirimit të saj nga burgu.

Lajmi për zhdukjen e Sherri Papinit u shfaq për herë të parë në nëntor 2016, kur bashkëshorti e raportoi të zhdukur pasi ajo nuk arriti t’i merrte fëmijët e tyre nga kopshti. Tre javë më vonë, ajo u gjet e rrahur dhe e mavijosur në anë të rrugës duke pretenduar se ishte rrëmbyer me armë.

FBI arriti këtë mars në përfundimin se e gjithë ngjarja ishte inskenuar. Në një kallëzim penal, FBI tha se ajo kishte qëndruar vullnetarisht në shtëpinë e një ish të dashuri dhe kishte komunikuar me të duke përdorur telefona të parapaguar që në dhjetor 2015.

Avokati i saj ka thënë më parë se ajo vuante nga probleme të shëndetit mendor. /TAR/

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore