Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Pas 9 vitesh, deputetja e Kosovës diagnostikohet sërish me kancer: Herën e parë isha edhe shtatzënë, të mërkurën duhet prapë të...

Pas 9 vitesh, deputetja e Kosovës diagnostikohet sërish me kancer:

Aktorja e njohur e aktualisht edhe deputete e Lëvizjes Vetëvendosja, Adriana Matoshi, ka zbuluar ditën e sotme se i është rikthyer tumori në tru, për të cilin  është operuar 9 vite më parë.

Përmes një postimi në llogarinë e saj në “Facebook”, Adriana shprehet se para 9 vitesh kur është diagnostikuar me tumor ka qenë edhe në pritje të ëmbël. Aktorja shton se në atë kohë nuk është dorëzuar dhe se dashurinë për jetën e kishte më të madhe se frikën nga vdekja.

 “Jetes pas sfidave besoj qe veç i shtohet vlera, se tek at’her fillojme me e pa te bukuren ndryshe, me vlersu te drejten, me e njofte forcen e brendshme edhe me e pa dashnine e sinqeritetin e njerzve rreth vetes. Nje nder sfidat qe mu ka dashte me kalu para 9 vjetve kur u pata diagnostifiku me tumor ne hipofize, ate kohe isha shtatzane pritsha me sjelle ni mrekulli n’kete jete.

Komplikim i dyfisht shkaku edhe i shtatzanise, po efekti te une nuk u vrejke aspak. Asni moment te vetem nuk jom dorzu e as nuk kom besu qe munet me m’ndodhe diçka, se dashnine per jeten e kisha shume ma t’madhe sesa friken prej vdekjes. Nuk kisha as kohe me menu asi sene se n’shpi m’pritshin fmite, prind, m’pritke puna, projektet…”, ka shkruar Matoshi në “Facebook”.

Deputetja e           Kosovës ka treguar më tej se pas nëntë vitesh, pas angazhimeve e lodhjeve të mëdha, ka kuptuar se i është rikthyer tumori në tru.

“Tash 9 vite ma vone, tu mos pushu kurre sa duhet, m’kapi lodhje prej angazhimeve te mija te shumta, stresi i akumulum mrena, mbingarkesat, krejt kto m’bonen me menu qe e kom tepru. Ja kom thy limitet vetes. Po aty e kuptova qe tumori ne tru ish rikthy prap”, ka shkruar Matoshi.

Aktorja e njohur ka shkruar se do të kalojë më shumë kohë me familjen dhe njerëzit e afërt.

“Me misionin e njejt prap po m’doket, me m’tregu qe koha osht teper e vlefshme edhe duhna me kalu ma shume kohe me prind e mi, fmite e mi, te dashurin tem, me krejt shoqnine, koleget e njerzt qe duhemi pa kushte. Gjithçka po du ma shume”, ka shkruar ajo.

Gjithashtu Matoshi ka bërë të ditur se të mërkurën do t’i nënshtrohet ndërhyrjes.

“Te merkuren duhna prap me u perballe mes jetes edhe vdekjes, ama e di qe rrugetimi jem ka me vazhdu se osht shume i gjate. Kom shume qytete t’botes pa i pa, shume skena te filmit pa shkele, shume role pa lujt, i kom fmite qe duhna me i bo t’zot e vetes…

I falenderoj nga zemra krejt doktoret profesionist me te cilet bashke kemi me luftu edhe ksaj here. E falenderoj Zotin qe n’krejt kto sfida po m’jep force e vullnet. Une e kom besimin e plot te fuqia e tij edhe lutjet tuaja. Besoj qe ne fund t’javes kom me u çu me sukses edhe kom me ju kthy komente pozitive krejt lutjeve t’juja edhe komenteve plot dashni”, ka shkruar ajo.

Matoshi ka porositur të gjithë që ta duan vetën dhe jetën. Thotë se asnjë sukses në jetë nuk vjen para shëndetit.

“JU DUA FORT. Mos harroni me e dashte VETEN edhe JETEN. Mos lakmoni shume se as pasunia e botes, as fama, e asni sukses e arritje n’jete nuk vijne para SHENDETIT e asnjona prej tyne nuk po mujshin me e ble ilaqin ose me ta zgjate jeten. N’situatat e tilla qysh jom une per momentin, po u dashke mi lon krejt edhe me menu per veten. Une e pasun jom veç n’shpirte, se puna jem m’ka bo me njofte njerz, me ngu histori e rrefime, me perjetu gzim e lot bashke me juve. N’fund te javes qe e kemi fatin e degjohemi prap, mos harroni qe ajo ka me ndodhe me vullnetin e Zotit edhe perkushtimit t’mjekve, nuk ka me m’pshtu as fama e as parja”, ka shkruar Matoshi.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore