Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale, të famshmet që u shfaqen pa makijazh në publik (FOTO)

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Ka nisur një trend i ri në rrethin e personazheve të famshme, të cilat shfaqen në tapetin e kuq pa makijazh ose me make-up shumë natyral.

Kjo është me të vërtetë një sfidë e madhe, pasi jemi mësuar gjithmonë që vajzat e ekranit ti shohim të kuruara në çdo detaj dhe me një make-up perfekt që bie menjëherë në sy.

E që të famshmet të dalin para miliona njerëzve pa makijazh duhet që të kenë shumë guxim, pasi mund të marrin kritika nga më të ndryshmet nga fansat e tyre.

Por këto yje nuk e kanë aspak problem që të shfaqen në daljet e tyre publike të rëndësishme, pa make-up. Nuk kanë frikë që të tregojnë bukurinë e tyre natyrale, pa makijazh, filtra apo çdo gjë tjetër që të bën të dukesh ndryshe.

Alicia Keys

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Këngëtarja e famshme është anëtare e lëvizjes 'pa grim' dhe shpesh shfaqet pa make-up edhe në kopertinat e revistave më të famshme.  

Jennifer Garner

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Aktorja mbështeti Alicia Keys dhe zgjodhi të shkojë në Festivalin e Filmit Telluride pa grim dhe e veshur me xhinse sportive dhe një pallto.

Amanda Seyfried

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Amanda është shprehur se nuk është fanse e makijazhit të fortë dhe se në jetën e përditshme nuk vendos aspak make-up në fytyrë.

Tilda Swinton

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Ne nuk e shohim ndonjëherë Tilda Swinton me makijazh të ndritshëm. Ajo është e bindur që kjo ju bën të dukeni si dikush tjetër.

Gisele Bündchen

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Super modelja vendos make-up natyral që vështirë të kuptohet nëse ka bërë apo jo grim.

Jennifer Lawrence
Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Jennifer Lawrence u shfaq pothuajse pa makijazh në fytyrë në premierën e The Great Gatsby. Kjo shkaktoi shumë diskutime, megjithatë askush nuk mund të mohonte që aktorja dukej mjaft mahnitëse dhe e natyrshme.

Heidi Klum

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Modelja e famshme nuk do që të kalojë shumë kohë duke u marrë me grimin. “Kam tendencë që të mos vendos grim në ditët e mia të lira. Nuk jam e komplikuar. Unë nuk ka tonelata krem apo gjëra të tilla. Qëndroj e thjeshtë”, është shprehur ajo.

Natalia Vodianova

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Ju rrallë e shihni këtë supermodele me grim në jetën e përditshme. Në tapetin e kuq, Natalia duket natyrshëm e mrekullueshme me makijazh minimal.

Naomi Watts

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

Naomi gjithashtu nuk e ka aspak problem që të shfaqet në tapetin e kuq pothuajse pa grim.

Kate Winslet

Nuk kanë frikë të tregojnë bukurinë e tyre natyrale,

“Dua që të më pëlqeni mua me të vërtetë. Gjithashtu dua që ju ta doni veten ashtu siç jeni”, ka thënë Kate.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore