Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Nuk do ta fal kurrë babain”/ Ermal Meta vjen me rrëfimin prekës pas problemeve shëndetësore: Një ndjenjë rreziku...

“Nuk do ta fal kurrë babain”/ Ermal Meta vjen me rrëfimin

Kantautori i njohur, Ermal Meta, njoftoi pak ditë më parë përmes postimeve në rrjetet sociale se kishte një problem shëndetësor. Madje për këtë arsye ai u detyrua që të anulonte disa koncerte të turit të tij, të cilat  do t’i realizojë në një datë tjetër.

Tani Meta e ka marrë veten dhe në një intervistë për “Oggi” është shprehur se problemi shëndetësor nuk ka qenë “aq shqetësues sa u duk”. Ai gjithashtu ka nisur edhe koncertet e tij.

 “Më është dashur të pezulloj disa aktivitete pune që të mund të hetoj shkaqet dhe më erdhi keq, por ishte e nevojshme. Për fat të mirë, me një trajtim të synuar dhe të papritur, gjithçka shkoi mirë. Në fund nuk ishte asgjë shqetësuese”, ka thënë ai gjatë intervistës për Oggi.

Këngëtari i dashur për publikun ka folur dhe për jetesën 13-vjeçare në Shqipëri në kohën e regjimit komunist.

“Çdo fjalë mund të lexohej si një pozicion përmbysës në lidhje me një ‘kod’ që duhej të intuitohej, të përvetësohej. Mendoj se kjo më bëri të fshihesha, edhe pse periudha më e vështirë ishte nga rënia e regjimit, në 1991, deri kur u largova në 1994: dhunë, krim, vdekje në rrugë, një ndjenjë rreziku për të cilën nuk e kisha bërë. Nuk do ta fal kurrë babanë tim, i cili na la vetëm në ato vite të tmerrshme”, ka thënë Meta.

Ky i fundit ka folur dhe për përballjen me paragjykimet dhe përbuzjen pas ikjes në Itali.

“Ndjeva se duhej të provoja se nuk isha si shqiptarët e portretizuar në gazeta. Ndihesha si një mysafir që nuk duhej të bënte zhurmë. Më shqetësoi dhe më pas me muzikën bëra sa më shumë zhurmë…”, është shprehur artisti i njohur.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore