Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Njihuni me pasurinë dhe karrierën e suksesshme të aktores së re të serialit "Wednesday", Jenna Ortega!

Njihuni me pasurinë dhe karrierën e suksesshme të aktores së

Jenna Ortega është një nga yjet më të rinj të Hollivudit dhe televizionit dhe suksesi i saj në shfaqje si "Wednesday." e Netflix ishte mjaft i madh. Ortega lindi në 2002 në Coachella Valley, Kaliforni, duke luajtur në karrierën e saj vetëm pak më shumë se një dekadë më vonë në serialin televiziv "Rake" në 2014 dhe si Darcy në "Richie Rich" vitin e ardhshëm.

Ajo gjithashtu luajti në "Stuck in the Middle" dhe "Jane the Virgin" midis 2014 dhe 2019, duke u shfaqur edhe në shfaqjen hit të Netflix "You" në 2019. Ndër filmat në të cilët ajo është shfaqur mund të gjejmë: "Iron Man 3", "Insidious: Chapter 2", "The Little Rascals Save the Day", me disa prodhime të tjera gjithashtu.

Jenna Ortega ka një vlerë neto prej 3 milionë dollarësh sipas Celebrity Net Worth, të cilët përmendin punën e saj si aktore si burimin kryesor të të ardhurave të saj. 

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore