Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më parë”/ Modelja rrëfen të kaluarën e saj të errët (FOTO)

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më

Një modele ka zbuluar se si njerëzit janë shokuar kur kanë dëgjuar të shkuarën e saj të errët.

Toni Becker ka kaluar 14 vjet të jetës së saj e lidhur me drogën, pijet alkoolike dhe duke luftuar me një çrregullim të të ngrënit.

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më

Diagnoza e saj e rëndë e shëndetit mendor e çoi atë në një rrugë të gabuar, e cila e pa atë të shtruar në spital dhe t'i afrohej vdekjes.

36-vjeçarja nga Afrika e Jugut, filloi të pinte pije alkoolike në moshën 12-vjeçare. Gjithashtu filloi që të merrte pilula diete me nivele të larta të ephedrinës – një stimulues i fortë i sistemit nervor qendror.

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më

Ajo ishte 22 vjeçe kur shkoi për herë të parë për rehabilitim, për abuzim me alkoolin dhe anoreksinë.

Por edhe pasi doli nga rehabilitimi, ajo vijoi po njësoj. Madje shpeshherë vidhte, gënjente dhe manipulonte.

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më

Vetëm kur ajo shkoi për herë të tretë në një qendër rehabilitimi, modelja ndryshoi pikëpamjen e saj për jetën.

Tani ajo ka 11 vite e martuar dhe edukon njerëzit, përfshirë fëmijët e shkollave, për gjendjen komplekse të shëndetit mendor.

“Njerëzit janë të shokuar si dukesha më

Modelja tani ka grumbulluar 134,000 ndjekës në “TikTok” dhe 10,000 fansa në “Instagram”, ku ajo flet sinqerisht për problemet e saj të varësisë.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore