Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me stomakun jashtë trupit (FOTO)

Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me

Laurel Phizacklea, 2 vjeçe, nga Kembrixh nuk pritej t’i mbijetonte lindjes dhe prindërve të saj Kelly dhe Sean, iu dha një afat kohor prej 12 javësh deri se kur mund të rezistonte gjallë.

Vajza e vogël lindi me stomakun jashtë trupit të saj nga një sëmundje e quajtur exomfalo, kur pjesa abdominale e fëmijës nuk formohet brenda trupit gjatë shtatzanisë.

Edhe pse doktorët nuk i dhanë shpresa, prindërit e saj donin t’i jepnin një shans tjetër fëmijës së tyre të porsalindur duke i dhënë lejen doktorëve ta operonin.

Sot vajza po shkon 3 vjeç dhe po jeton me shëndet të plotë, por kujdesi që i ofrohet për stomakun e saj është shumë i madh dhe i domosdoshëm.Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me

Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me

Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me

Ndodh mrekullia/ Vajza 2-vjeçe i mbijeton operacionit dhe jeton me

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore