Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk kanë probleme me... (FOTO)

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Një vit më parë konkursi i bukurisë “Miss Freedom of the World ”, i cili u mbajt në Kosovë zuri faqet e para të mediave të huaja. Arsyeja? Ishte miss Serbia, Irina Jovanka, ajo që tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me një gjest që bëri.

Bukuroshja serbe bëri me duar simbolin e shqiponjës dykrenare gjatë sfilatës. Por ajo nuk e la me aq, pasi gjatë një interviste bëri të njëjtën gjë.

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Duke shprehur dashurinë për Shqipërinë dhe shqiptarët, Irina bëri që të kishte reagime të shumta nga mediat serbe e madje edhe nga vetë presidentit Vuçiç kundrejt tij.

Dirën e sotme ajo ishte në një lidhje të drejtpërdrejtë me emisionin “Shqipëria Live”, ku tregoi se pyetja “se pse e bërë atë veprim?”, është “më e rëndësishmja që i bëhet”.

“Ishte një vendim që e mora vetë dhe e bëra për të thënë se të gjithë ata njerëz më kanë trajtuar mirë. Dhe shumë pak njerëz janë të frikësuar për marrëdhënies e Kosovës me Shqipërinë. Unë doja të tregoja anën time më të mirë”, tha ajo.

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

E pyetur për mesazhet që ka marrë pas veprimeve të tilla, Irina shtoi: “Kisha mesazhe urrejtje, por edhe mesazhe të bukura. Serbët janë njerëz normalë dhe nuk kanë probleme me kosovarët dhe shqiptarë”.

E pyetur se a shkon në Kosovë, Jovanka tha se ka qenë 17 vjeçe kur ka shkuar për herë të parë.

“Më ftuan për javën e modës, pasi unë jam modele. Që prej atëherë kam shkuar çdo vit atje. Madje edhe bëj pushime në verë dhe në dimër. Shkoj shpesh atje, pasi kam edhe shoqëri.Sa herë shkoj në Kosovë, unë kam nisur edhe të mësoj shqip”, tha Irina.

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Merr mesazhe urrejtje se bëri shqiponjën, Miss Serbia: Serbët nuk

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore