Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Merr flakë godina ku trajtoheshin pacientët me Covid, 10 të vdekur

Merr flakë godina ku trajtoheshin pacientët me Covid, 10 të

India është tronditur nga një ngjarje e fundit, ku një hotel në qytetit Vijayawada, në të cilin dhe po trajtoheshin pacientë me COVID-19, është përfshirë nga flakët.

10 pacientë kanë ndërruar jetë, ndërsa 20 të tjerë janë lënduar.

Zjarri shpërtheu në hotelin “Sawrna Palace”, i cili kohët e fundit ishte kthyer në spital Covid, pasi rrjetet spitalore në vend janë tejmbushur për shkak të fluksit të pacientëve.

Autoritetet njoftuan se situata i është rikthyer normalitetit dhe pacientët që ndodheshin në këtë godinë, janë dërguar në një spitali tjetër.

Merr flakë godina ku trajtoheshin pacientët me Covid, 10 të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore