Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Mendoi se kishte kapur oktapod/ Nuk do ta besoni se çfarë gjeti zhytësi në Vlorë (FOTO)

Mendoi se kishte kapur oktapod/ Nuk do ta besoni se çfarë gjeti
Një zhytës në Vlorë është përballur me një situatë të papritur ditën e sotme. Mësohet se Endrit Gjomometaj kishte dalë për zhytje, por kur mendoi se kishte parë një oktapod gjigant të madh vuri re një helmetë.

Ka dyshime se helmeta e gjetur nga zhytësi i përket Luftës së Dytë Botërore dhe sipas tij pesha e kësaj helmete është rreth 12 kg.

Gjomometaj ka treguar se e ka gjetur helmetën në rreth 30 metra thellësi dhe sapo ka dalë në breg e ka çuar në qendrën e peshkimit në Radhimë. Sipas tij gjetja e kësaj helmete kaq të veçantë ishte e papritur.

Mendoi se kishte kapur oktapod/ Nuk do ta besoni se çfarë gjeti

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore