Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Mark Rutte: Princesha holandeze mund të martohet me kë të dojë

Mark Rutte: Princesha holandeze mund të martohet me kë të

Princesha holandeze, trashëgimtare e fronit mbretëror, mund të martohet me kë të dojë, deklaroi sot kryeministri Mark Rutte.

Ai në këtë mënyrë u është përgjigjur parlamentarëve kur u pyet nëse ligji mund të parandalojë një anëtar të familjes mbretërore të trashëgojë fronin nëse ai përfundon një martesa e të njëjtës gjini.

Catherina Amalia (17) është trashëgimtare ligjore e mbretit William-Alexander dhe mund të martohet me këdo që dëshiron pa rrezikun e humbjes së fronit për shkak të kësaj, deklaroi Rutte, raporton Reuters.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

 
Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore