Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Kush është psikologu që shoqëron aktorin e njohur Johnny Depp në gjykatë?

Kush është psikologu që shoqëron aktorin e njohur Johnny

Aktori i njohur në mbarë botën Johnny Depp po mbështetet përmes çështjes së tij të ashpër të shpifjes kundër ish-gruas Amber Heard nga një ish-terapist i famshëm, i cili u pushua nga puna për joshjen e pacientëve femra. Beechy Colclough, i cili dikur kishte Kate Moss dhe Elton John si klientë, ka shoqëruar Depp në gjykatë në Virxhinia ku aktori po padit aktoren Heard për shpifje.

I veshur me të zeza, me syze të errëta dhe për pjesën më të madhe të fazave të hershme të gjyqit një maskë, Colclough është parë duke mbërritur dhe duke u larguar nga Gjykata e Qarkut Fairfax me yllin e “Pirates Of The  Caribbean”. Një burim i afërt me Colclough tha:

Beechy ka qenë mik me Johnnyn për tre vitet e fundit, kështu që sigurisht që do ta mbështeste atë në gjykatë. Ai është bërë pjesë e rrethit të brendshëm të Johnny-t. Ai ka qenë jashtë syve të publikut për disa kohë dhe kështu mendoi se veshja e një maske Covid në gjykatë mund të ishte një mënyrë e mirë për të mbrojtur identitetin e tij.

Terapisti 73-vjeçar i turpëruar u pa duke qëndruar jashtë gjykatës të martën e kaluar, pasi Depp po padit Heard për një artikull të vitit 2018 në The Washington Post, në të cilin ajo e përshkroi veten si “një figurë publike që përfaqëson abuzimin në familje“. Depp dhe Colclough kanë qenë miq që të paktën që nga korriku i vitit 2020.

Në vitin 2006, Colclough u akuzua për lidhje me një numër të pacienteve në dhomat e tij të konsultimit në Harley Street. Ai u godit nga Shoqata Britanike për Këshillim dhe Psikoterapi (BACP). Përveç Moss dhe këngëtarit të njohur Elton John, Colclough ndihmoi gjithashtu Michael Barrymore, komedianen e ndjerë Caroline Aherne dhe supermodelen Sophie Anderton. Elton ishte aq mirënjohës për ndihmën e Colclough, sa pranoi të shkruante parathënien e librit të terapistit, Mënyra efektive për të ndaluar pirjen.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore