Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Konkurrenti i “Për’puthen +40” rrëfen historinë e trishtë: 22 mijë kilometra larg babait...

Konkurrenti i “Për’puthen +40” rrëfen historinë

Një nga konkurrentët e “Për’puthen +40”, Sami Dulcigno, ka ndarë dje në studion e emisionit historinë e trishtë të jetës.

Ai ka treguar se ka lindur në Australi, por kur ka qenë i vogël ka udhëtuar drejt Ulqinit, aty ku është rritur.

Gjatë takimit me Gilbertën, e cila disa ditë më parë i bëri një dhuratë shumë domethënëse, Samiu rrëfeu se në moshën 17-vjeçare është nisur nga Ulqini për në Australi, për të takuar babanë e tij që kishte vite që nuk e shikonte.

Konkurrenti i “Për’puthen +40” rrëfen historinë

“U nisëm nga Australia për në Ulqin por babai nuk erdhi kurrë me ne. Ai ishte një bixhozçi dhe qëndroi atje. Unë shkova ta gjeja më ndihmoi pjesa se kisha pasaportë australiane. 22 mijë kilometra larg ta gjeja në kohën që nuk ka internet. ai ishte në një vend. Ishte një perde e ftohtë, ai ishte i rrënuar nga jeta dhe ajo më përmalloi shumë se gjyshja ime kishte ndërruar jetë dhe ai kurrë nuk e pa nënën babanë apo xhaxhanë. Kur e gjeta në atë mënyrë, të rrënuar më bëri që mos të qëndroja”, tha Samiu.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore