Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Kaloi ditët e fundit aty, shtëpia 76 milionë dollarë e Tina Turner në Zvicër (FOTO)

Kaloi ditët e fundit aty, shtëpia 76 milionë dollarë e Tina

Shtëpia e yllit të muzikës, Tina Turner, në Zyrih është e mrekullueshme. Një pjesë është ujore me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni i Zyrihut të Zvicrës.

Këngëtarja e famshme e ndjerë i tha lamtumirë Amerikës dekada më parë kur filloi të dilte me partnerin prej shumë kohësh, i cili u bë bashkëshorti i saj, Erwin Bach.

Kaloi ditët e fundit aty, shtëpia 76 milionë dollarë e Tina

Më në fund, ajo u martua me të në vitin 2013 dhe madje hoqi dorë nga shtetësia e saj amerikane. Shtatorin e kaluar, çifti shpenzoi 76 milionë dollarë në një pronë me 10 ndërtesa me pamje nga liqeni.

Lajmet zvicerane zbuluan se ylli i tenisit Roger Federer mendoi të blinte të njëjtën pronë, përpara se të vendosej në një shtëpi tjetër në fshatin Staefa, afër Zyrihut.

Kaloi ditët e fundit aty, shtëpia 76 milionë dollarë e Tina

Në një intervistë me gazetën lokale “Daily Handelszeitung” në vitin 2021, bashkëshorti i këngëtares, i cili është me origjinë nga Gjermania, tha se shpërngulja erdhi pasi ata të dy morën nënshtetësinë zvicerane.

Kaloi ditët e fundit aty, shtëpia 76 milionë dollarë e Tina

“Ndihemi shumë rehat në Zvicër”, kishte thënë Bach, duke shtuar: “Për shkak të pandemisë dhe pasojave të saj, ne po i shmangim udhëtimet”.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore