Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ka në plan të ndërtojë një bunker nëntokësor në shtëpinë 60 milionë dollarë, Kim Kardashian në “luftë” me fqinjët

Ka në plan të ndërtojë një bunker nëntokësor

Femra më seksi, Kim Kardashian, ka bërë plane që të zgjerojë shtëpinë e saj prej 60 milionë dollarë në Hidden Hills. E kjo ka bërë që të hapet në luftë ligjore mes saj dhe fqinjëve.

Ylli i “Keeping Up With The Kardashians” do të ndërtojë një bunker nëntokësor dhe në qendër “wellness” po nëntokësore në pronën e saj.

Mediat e huaja shkruajnë se në dokumentet ligjore të marra nga “The Blast”, fqinjët në komunitetin e saj i kanë kërkuar një gjykatë që të ndalojë ndërtimin. Ata bazohen në arsyetimin se mund të shkaktojë vdekje për shkak të afërsisë me linjat e gazit.

Ka në plan të ndërtojë një bunker nëntokësor

Gjithashtu bëhet e ditur se planet masive të Kim për zgjerimin në pronë përfshijnë: një kasafortë nëntokësore, një banjë nëntokësore dhe një strukturë parkimi nëntokësore.

“Duke ecur përpara këto dy projekte zhvillimi mund të shkaktojnë humbjen e një jete,” pohoi një fqinj, i cili iu referua tragjedisë së shpërthimit të tubacionit të gazit San Bruno në San Bernardino, California në 2010.

Shpërthimi vrau tetë persona, plagosi 58 dhe shkatërroi 38 shtëpi kur tubi i transmetimit me presion të lartë 30 inç shpërtheu.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore