Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

"Jeni degjenerim i shoqërisë"/ Plas mes moderatores dhe Xheni Karaj: "Me ju jeta merr fund"

"Jeni degjenerim i shoqërisë"/ Plas mes moderatores dhe

Prej pak ditësh, komuniteti LGBTQI ka propozuar që fjala nënë të zëvendësohet me “prindi që lind” dhe kjo ka shkaktuar një debat të madh.

Në lidhje me këtë temë, pati një debat të fortë në studion e “Abc News”, mes moderatores Blerta Tafani dhe aktivistes së komunitetit LGBTQI, Xheni Karaj.

Tafani u shpreh shumë e revoltuar ndaj Xhenit, duke theksuar se ajo është “degjenerim” i shoqërisë.

“Ju nuk bëni dot familje. Një familje homoseksuale i jep fund shoqërisë. Ky është rrisku që të rrisësh një fëmijë ti. Ti e degjeneron shoqërinë. Ti s’ke pikën e edukatës dhe do të rrisësh një fëmijë.

Është fatkeqësi e madhe që ju të rrisni një fëmijë. Nuk funksionon jeta me dy baballarë. Merr fund jeta me një familje homoseksuale. Kjo është fyese kjo që thotë, lindni ju dhe për ne. Unë e heq mikrofonin, ti më fyen mua”,– tha Blerta.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Në Fokus

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore