Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi betejën me kancerin, ndërron jetë aktorja e famshme (FOTO)

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi

Dikur ajo konsiderohej si një nga gratë më të bukura në botë. Është fjala për aktoren e njohur franceze, Nathalie Delon, e cila ka ndërruar jetë nga kanceri një ditë më parë.

Lajmin e trishtë e ka dhënë djali i saj, aktori Anthony Delon për AFP. “Nëna ime vdiq rreth orë 11:00, e rrethuar nga familjarët dhe miqtë. Ajo vdiq nga kanceri”, ka treguar Anthony.

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi

Nathalie Delon ndërroi jetë në moshën 79-vjeçare. Delon mori famë ndërkombëtare në vitin 1967 me rolin e saj në filmin “Le Samourai” ku luante përballë legjendës së ekraneve franceze, Alain Delon, i cili ishte bashkëshorti i saj në atë kohë.

Mediat e huaja shkruajnë se aktorja njihej edhe si gruaja që joshi Delon duke e ndarë nga e dashura e tij prej shumë vitesh, yllin e filmave Romy Schneider.

Ajo u takua me Delon në një klub nate në Paris kur ishte vetëm 21 vjeçe. Në atë kohë aktori ishte në një lidhje me Schneider.

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi

Në atë kohë Delon e mbajti të fshehtë nga Schneider lidhjen me 79-vjeçaren, derisa u martua me Nathalie në fshehtësi në gusht të vitit 1964. Ata u nisën së bashku në Los Angeles, ku edhe ajo lindi një muaj më vonë djalin e tyre Anthony.

Nathalie Delon tha se ajo shpejt u lodh nga martesa me aktorin. “Isha shumë naive dhe ai tradhtar, por unë nuk isha e tillë. Kur e lashë atë, u largova nga gjithçka. Mora vetëm djalin dhe dadon, kjo ishte e gjitha”, rrëfeu aktorja.

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi

Edhe pse martesa e tyre dështoi, ajo gjithmonë ruajti marrëdhënie miqësore me Delon. Madje djali i tyre postoi një foto të tyre duke festuar së bashku Krishtlindjen muajin e kaluar.

Delon, tani 85 vjeç, gjithashtu ka pasur probleme me shëndetin, pasi pësoi një goditje vitin e kaluar.

Ishte një nga gratë më të bukura në botë! Humbi

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore