Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta ndaj tij: Na kërcënon gjithë kohën, asnjë dhuratë nuk i ka bërë djalit

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta

Moderatori i njohur i emisionit “Gjoni Black”, Meriton Mjekiqi, ka rrëfyer së fundmi shumë detaje nga jeta e tij personale. Ai ka qenë i ftuar në emisionin “NIN” ku ka folur edhe për raportin me ish-bashkëshorten e tij.

 “Ajo nuk është tani gruaja ime. Egesta është mami i djalit tim. Djali jem është gjaku jem dhe për asgjë në botë nuk e lejoj të ma largojë djalin. As me reagime të tilla, veprime të ulëta si një femër sepse unë jam baba i djalit” – ka thënë Meritoni.

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta

Ndërkohë, mbrëmjen e së martës ish- partnerja e Meritonit, Egesta ka reaguar në “Instastory” dhe i është drejtuar me akuza të rënda.

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta

“Pas së gjithave, desha të bëj një sqarim rreth çështjes lidhur me Meriton Mjekiqin, njëkohësisht babai i djalit tonë të cilin mund ta quaj baba “biologjik” e përdori këtë term pasi që, Meritoni asnjëherë nuk e ka takuar djalin e tij live. Ndërkaq që Loarin djalin tonë e përdor vetëm nëpër rrjetet sociale ku për t’ia ngritur imazhin vetes së tij. Përderisa mua si nënë dhe familjen time na kërcënon tërë kohën. Turp! Unë dua të shoh djalin tim të lumtur e të ketë një jetë të qetë. Unë si nënë ndjej përgjegjësi ta mbroj fëmijën tim në të gjitha rrethanat dhe ta ruaj nga çdo e keqe, ta rris me nder dhe në rrugë të drejtë e jo të ndjekë hapat e babait të vet, jetë të degjeneruar e shfrenuar i cili mendon vetëm famën dhe jetën e tij, nevojat e tij personale mbi atë të fëmijës-evladit. Anbdaj kam vendosur të ndahem nga ai, e ta rris fëmijën vetë ashtu siç edhe e kam bërë gati tri vite”, ka shkruar ajo.

Në një postim tjetër, ajo ka thënë se djali i tyre nuk merr pensionin ushqimor nga babai dhe asnjë mbështetje financiare, dhe i ka bërë thirrje të mos ia përmend më emrin nëpër intervista.

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta

“Ndërkaq që Meritoni nëpër media e përmend që mundohet për të dhe i cek kushtet e mira materiale kinse i rrinë tri vetura të parkuara e deri më tani asnjë dhuratë nuk i ka dërguar djalit të tij për asnjë ditëlindje të paktën dhe vazhdon kështu me gënjeshtra t’i bindë të tjerët. Loari nuk e ka mbështetjen financiare as atërore nga Meritoni, të cilin kur e ka lënë familja, puna, shoqëria anash, i fola unë në ndihmë për vite me radhë e ai këtë femër mundohet ta përul e ta poshtërojë publikisht në vendin ku ai kthehet te ish-puna (Klan Kosova), ku ishte trajtuar më së keqi duke menduar se me të përulur një femër e ngritë veten”, ka shkruar ajo.

Ajo e mbyll duke thënë se Meriton nuk e meriton ta ketë statusin “baba” nga djali i tyre, Loari.

Ish-bashkëshortja e gazetarit të njohur bën akuza të forta

“Mirëpo unë e fortë si çdo herë, dua të vazhdoj jetën me birin tim në qetësi e privatësi duke iu lutur që të mos na inkuadroni në intervistat tuaja. Dhe për fund: Baba është një emër i madh, të cilin tu nuk e ke merituar të të thërrasë dikush, e aq më pak Loari. Ai do të rritet e do t’i kuptojë gjërat e do t’i zbulojë vet ato. Për ty rëndësi ka fama e për mua djali im. Mos më përmend as për të mirë as për të keq”, ka shkruar ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore