Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

I vodhi qentë Lady Gaga-s, 20-vjeçari dënohet me 4 vite burg

I vodhi qentë Lady Gaga-s, 20-vjeçari dënohet me 4 vite burg

Një gjykatë në Kaliforni dënoi një nga tre burrat e akuzuar për vjedhjen e qenve të këngëtares së famshme, Lady Gaga, me katër vjet burg.

Jaylin Keyshawn White, 20 vjeç, pranoi se ishte pjesë e një bande që sulmoi dhe qëlloi kujdestarin e qenve, Ryan Fischer, ndërsa ai po merrte tre bulldogët francezë të yllit- Koji, Gustav dhe Miss Asia- për një shëtitje në Hollywood në shkurt të vitit 2021.

I vodhi qentë Lady Gaga-s, 20-vjeçari dënohet me 4 vite burg

Në atë kohë, këngëtarja ofroi një shpërblim prej 500,000 dollarësh për këdo që arrinte të gjente qentë e saj të dashur, që i përkasin një race shumë të dashur nga të famshmit amerikanë.

Ngjarja ndodhi më 26 shkurt të 2021-isht. Një person i armatosur qëlloi me armë ndaj personit të punësuar nga këngëtarja për t’i shëtitur ata.

Ryan Fischer mori një plumb në gjoks dhe u dërgua në spital. Personi që e qëlloi më pas vodhi qentë, të cilët më pas u gjetën nga policia dhe ju rikthyen Gagës.

I vodhi qentë Lady Gaga-s, 20-vjeçari dënohet me 4 vite burg

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore