Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Habit gjinekologu shqiptar: Vajzat që ngelin shtatzënë 30 vjeç i quaj plaka

Habit gjinekologu shqiptar: Vajzat që ngelin shtatzënë 30

Gjinekologu Shkëlqim Balili ka bërë një deklaratë në një emision televiziv pak ditë më parë ku ka deklaruar se mosha optimale për të lindur fëmijë për një femër është nga 19-28 vjeç.

Ai u shpreh se femrat të cilat ngelin shtatzënë në moshën 30 vjeç e mbrapa ai i quan plaka.

Sipas mjekut, ora biologjike e femrës për të lindur fëmijë mbaron para moshës 30-vjeçare dhe ka bërë thirrje që të ketë më shumë informacion nëpër media për edukimin shëndetësor të njerëzve.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore