Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Gjithçka që duhet të dini për karrierën e suksesshme të artistes Avril Lavigne!

Gjithçka që duhet të dini për karrierën e suksesshme

Avril Lavigne është një kompozitore, këngëtare dhe stiliste kanadezo-francez që ka lindur më 27 shtator 1984 në Belleville, Ontario, Kanada me emrin Avril Ramona Lavigne si motra e mesme në një familje me tre vëllezër e motra. Babai i saj ushqeu shijen e Lavigne për muzikën pasi ai e shndërroi bodrumin e tyre në një studio muzikore, duke i dhuruar Avril një tastierë, grup baterish dhe mikrofon në moshën 5-vjeçare, me Lavigne duke performuar këngët e Garth Brooks dhe Shania Twain menjëherë pas kësaj.

Në moshën 14-vjeçare, ajo fitoi një konkurs të këngës në shfaqje në radio që i dha mundësinë të këndonte në skenë me Shania Twain. Avril Lavigne ka një vlerë neto prej 60 milionë dollarësh sipas Celebrity Net Worth, të cilët përmendin punën e saj si kompozitore, këngëtare dhe stiliste si çelësi i suksesit të saj financiar.

Gjithçka që duhet të dini për karrierën e suksesshme

Ajo ka shitur miliona kopje të albumeve të saj gjatë karrierës së saj, ndërsa ka shfaqur gjithashtu në filma si "Going the Distance" ose "Fast Food Nation", duke ua dhënë zërin e saj personazheve në filmat e animuar "Over the Hedge" dhe "Charming". Reperi Tyga thuhet se është në një lidhje me Avril Lavigne, pasi të dy u panë duke u puthur në Javën e Modës në Paris dhe tani një dhuratë prej 80,000 dollarësh me gjerdan diamanti po bën xhiron e internetit, që thuhet se Tyga ia ka dhënë Lavigne.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore