Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

“Frymëzim i modës”, gjigantja “Forbes”me superlativa për Elton Ilirjanin

“Frymëzim i modës”, gjigantja “Forbes”me

“E sollëm modën nga pasarela në rrugë”, ka qenë citimi që faqja legjendare “Forbes” ka shkruar për Elton Ilirjanin, tashmë ikonë modë ndërkombëtare.

Më saktësisht titulli shkruan “Elton Ilirjani mbi protestën e modës, e cila vodhi vëmendjen e Art Basel Miami Beach”.

Miami Art Basel u krijua 20 vite më parë dhe në 20-vjetorin e tij, gazetarja e njohur e Forbes, Nadja Sayej e cilëson një arritje të madhe për këtë event që të përqafojnë “protesta” të kësaj natyre edhe pas kaq vitesh duke patur parasysh që siç shprehet ajo “20 vite më parë, Miami Art Basel ishte galeria e famshme e artit në të cilen mblidheshin një grup New York-ezesh për të pirë margarita në plazh në formën me “Rock’nRoll” të mundshme”.

Sipas Forbes, protesta paqësore e modës e udhëhequr nga Elton Ilirjani vodhi të gjithë vëmendjen e merituar nga veshjet shumëngjyrëshe deri te sloganet feministe!

“E sollëm modën nga pasarela në rrugë! Ishte si një pasarel mode por këtë herë në një autobus. Mesazhi ishte i qartë sesi një pasarelë duhet të shkojë te njerezit”, tha Ilirjani për Forbes për të shtuar më pas: “Kjo nuk ishte një protestë vetëm komunitetin LGBTQ+ në Amerikë por të gjithë botën. Më specifikisht për Europën Lindore, Brazilin, vendet arabike, Azia dhe të tjerë ku pjesëtarë të komunitetit nuk dalin dot lirshëm hapur mbi preferencat e tyre seksuale”. /TCH/

“Frymëzim i modës”, gjigantja “Forbes”me

“Frymëzim i modës”, gjigantja “Forbes”me

“Frymëzim i modës”, gjigantja “Forbes”me

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore