Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të Ri

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

Sikurse çdo gjë tjetër, këtë vit edhe festat e fund-vitit do të festohen e ndjehen më ndryshe se herët e tjera.

E ndonëse tradita kërkon që dritat e pemës së Vitit të Ri të ndizen më 6 dhjetor, Tirana, sikurse edhe shumë qytete të tjera, i ka sjellë festat më shpejt këtë vit, ndërsa mbrëmjen e sotme janë ndezur drita e pemës së vendosur në sheshin “Skënderbej”.

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

Dritat janë ndezur nga 10 fëmijë të vegjël, aq sa lejon vendimi i Ministrisë së Shëndetësisë ku kënduan këngët e Krishtlindjeve dhe të Vitit të ri, ndërsa Kryebashkiaku Erion Veliaj mbajti një fjalim të shkurtër.

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

“Ky ka qenë një vit pazakontë, ndoshta viti më i vështirë në historinë 100-vjeçare të Tiranës kryeqytet. E megjithatë, jeta vazhdon, e megjithatë dielli lind çdo mëngjes, e megjithatë pas vështirësive ne çohemi sërish në këmbë për të ecur përpara. Ndaj, këtë fundvit, duhet të merrnim një vendim, nëse do të vazhdonim me festën, nëse do të vazhdonim me zbukurimin e qytetit, nëse do të vazhdonim me harenë dhe vendosëm që “PO”, për hir të fëmijëve, për hir të atyre që nuk kanë bërë asnjë mëkat dhe që meritojnë të gëzojnë edhe këtë fundvit”, tha Veliaj.

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

FOTO/ Mes COVID e festave, Tirana ndez dritat e pemës së Vitit të

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore