Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

FOTO/ Burri e shpërfytyroi pasi qëlloi me shotgan, vdes gruaja që kreu transplantin e parë të fytyrës në SHBA

FOTO/ Burri e shpërfytyroi pasi qëlloi me shotgan, vdes gruaja që

Connie Culp, gruaja nga Ohio, që u bë personi i parë në SHBA që bëri një transplant fytyre pasi i mbijetoi plumbave të shotganit, ka vdekur në moshën 57-vjeçare.

Klinika në Cleveland, ku Culp iu nënshtrua një operacioni historic në vitin 2008, konfirmoi vdekjen e saj mbrëmjen e së premtes.

“Connie ishte një grua trime dhe një inspirim për shumë njerëz. Forca e saj ishte e paimagjinueshme,” tregon doktor Frank Papay.

Culp u la e shpërfytyruar nga bashkëshorti i saj në vitin 2004, i cili u qëllua me armë në fytyrë, por për fat të mirë ajo arriti të mbijetonte.

Hunda, mollëzat, zgavra e gojës dhe një sy nuk rezultonin më në fytyrën e Culp, por falë operacionit ajo arriti të marrë një pamje tjetër.

FOTO/ Burri e shpërfytyroi pasi qëlloi me shotgan, vdes gruaja që

FOTO/ Burri e shpërfytyroi pasi qëlloi me shotgan, vdes gruaja që

FOTO/ Burri e shpërfytyroi pasi qëlloi me shotgan, vdes gruaja që

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore