Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Flet blogerja e seksit: Më shqetëson injoranca dhe vulgariteti i shqiptarëve

Flet blogerja e seksit: Më shqetëson injoranca dhe vulgariteti i

Blogerja e seksit Zhaklina Lekatari ka folur gjatë për bulizmin që merr nga mediat sociale për temat që trajton, për komentet negative dhe si arrin t’i përballojë vazhdimisht kritikat që merr.

Ndër të tjera ajo ka treguar për Ora News edhe se çfarë nuk pëlqen nga mentaliteti shqiptar.

Injoranca dhe vulgariteti janë gjërat e vetme që e shqetësojnë blogeren në Shqipëri, dhe sipas saj kjo mund të luftohet vetëm me edukim.

"Injoranca dhe vulgariteti. Injoranca është më e madhja sepse ajo është më e keqja e të këqijave.

Nga ajo burojnë të gjitha të tjerat. Mendoj se kjo luftohet vetëm me edukim luftohen të gjitha fenomenet. Ne të gjithë duhet të kërkojmë që të ketë më shumë fonde për edukim. Katër janë shtyllat e shtetit dhe njera nga këto është edukimi," është shprehur ajo.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Biznes

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore