Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Fansat kryqëzojnë modelen e njohur për shkak të fotoshopit në fotot e saj në Oscars 2023!

Fansat kryqëzojnë modelen e njohur për shkak të fotoshopit

Photoshop-i i fotove është diçka për të cilën të gjithë janë fajtorë, qoftë një prekje e pafajshme apo thjesht një rikrijim, megjithatë kur një personazh i famshëm e bën këtë, nuk ka dyshim se do të bëhet një histori e madhe. Naomi Campbell, super modelja e njohur, është më e fundit që u kritikua për përdorimin e saj të mjetit të redaktimit të imazheve.

Fansat kryqëzojnë modelen e njohur për shkak të fotoshopit

Campbell ishte e pranishme në Oscars 2023 dhe postoi një seri imazhesh në Instagramin e saj të cilat dukeshin mjaft të fotoshopuara. Fansat që panë ngarkimet e Campbell i krahasuan ato me fotografitë e bëra nga fotografi zyrtar i Vanity Fair pas festës dhe ndryshimi ishte i habitshëm. Duket e çuditshme që kaq shumë njerëz u interesuan për një incident të tillë, por ky postim ka një element mjaft serioz.

Nëse dikush që dikur ka qenë supermodele po i redakton fotot e saj për t'u dukur më mirë, atëherë çfarë shansi kanë të rejat e rregullta në epokën dixhitale, shumë e konsiderojnë atë si një shembull të keq. Një imazh i veçantë u dallua nga ngarkimet në Instagramin e Campbell, me strukturën e saj kockore dukej shumë më e mprehtë në versionin e saj sesa në fotot e Vanity Fair.

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore