Lidhje te rendesishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, merr përkohësisht vendin e parë

Ermal Meta shkëlqen në Sanremo, merr përkohësisht vendin e

Ermal Meta, këngëtari i njohur me origjinë shqiptare, duket se është gati për të dalë sërish fitues nga Fstivali i Sanremos.

Artisti shqiptar është në vendin e parë, në renditjen provizore, pasi ishte më i votuari nga juria.

Ai ka marrë pjesë në Festival me këngën “Un milione di cose da dirti” pjesë e albumit të tij të ri “Tribu’ Urbana”.

Kjo është hera e katërt që Meta merr pjesë në Festivalin e Sanremos, ku doli fitues tre vite më parë dhe përfaqësoi Italinë në Festivalin Europian.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Zgjedhje 2021

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore