Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

Elon Musk nuk ia kursen përgjigjen mjekëve që thonë se sheqeri është helm!

Elon Musk nuk ia kursen përgjigjen mjekëve që thonë se

Miliarderi i teknologjisë Elon Musk ka thënë më para se do të preferonte të hante ushqim të shijshëm dhe të jetonte një jetë më të shkurtër. Së fundmi ai ka treguar se shijon një petull të ëmbël çdo mëngjes. CEO i Twitter-it zbuloi dëshirën e tij për ëmbëlsirat në përgjigje të një postimi nga Peter Diamandis, një mjek dhe CEO i organizatës jofitimprurëse XPRIZE.

Diamandis shkroi në Twitter se “sheqeri është helm” dhe Musk u përgjigj: “Unë ha një petull të ëmbël (‘donut’) çdo mëngjes. Jam akoma gjallë”. Postimi i Musk-ut në Twitter ishte parë më shumë se 11.4 milionë herë.

Elon Musk nuk ia kursen përgjigjen mjekëve që thonë se

 

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore