Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

E mori miratimin! Elon Musk është gati të testojë vendosjen e çipit në tru

E mori miratimin! Elon Musk është gati të testojë vendosjen

Kjo temë është diskutuar gjatë dhe është kundërshtuar më herët, por duket se tani është momenti!

FDA (Administrata Amerikane e Ushqimit dhe Barnave) i ka dhënë lejen Elon Musk të testojë çipin e tij Neuralink në tru.

Neuralink do të jetë në gjendje të kurojë depresionin, autizmin dhe varësitë e ndryshme duke “ritrajnuar” pjesë të trurit përgjegjëse për këto probleme.

Gjendje të tjera që Musk pretendon se mund të kurohen janë obeziteti, autizmi, skizofrenia deri telepatia.

Për këtë çip, Musk u shpreh me bindje që ishte shumë i sigurt, sa mund t’ia vendoste edhe fëmijëve të tij.

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore