Quantcast
Lidhje të rëndësishme Rrjetet tona shoqërore Shqip merr pjesë në programe të ndryshme marketingu ku mund të përfitojë komisione për produktet e zgjedhura në artikujt e publikuar.

Lifestyle

E dashura ‘sekrete’ e Putin shfaqet sërish por nuk përmend luftën ne Ukrainë, as spekulimet për presidentin (FOTO)

E dashura ‘sekrete’ e Putin shfaqet sërish por nuk përmend

Ajo që njihet në mediat perëndimore si “e dashura sekrete e Vladimir Putin’ ka bërë sot një paraqitje të rrallë publike por pa përmendur çështjet e nxehta për presidentin apo luftën e tij.

Ish-atletja olimpike Alina Kabaeva, tashmë 39 vjeçe, është parë në publik vetëm 5-6 herë këtë vit, teksa sot ishte një hapjen e qendre gjimnastike në Sochi.

Në fjalën e saj ajo nuk iu referua luftës në Ukrainë ku mijëra rusë kanë humbur jetën, por u merakos vetëm t’i thoshte gjimnastëve të turneut ndërkombëtar se “e pamundura është e mundur”.

“Kur isha atlete gjimnastike, as nuk i ëndërroja këto kushte stërvitjeje, [siç keni në qendrën e re],”tha ajo.

“Por siç e tregon dhe jeta, e pamundura është e mundur, dhe Rusia është vend i mundësive të mëdha”.

Mediat ruse besohet se nuk lejohen të flasin për marrëdhënien e saj gati 15-vjeçare me Putin dhe as për fëmijët që ajo përflitet se ka lindur me të.

Megjithese flet me tone mjaft administrative, Kabaeva nuk ka ndonjë post zyrtar në Rusi.

Disa media kanë thënë se kohët e fundit ajo ka abortuar një fëmijë pasi bashkë me Putin e konsideronin shtatzaninë të papërshtatshme.

E dashura ‘sekrete’ e Putin shfaqet sërish por nuk përmend

E dashura ‘sekrete’ e Putin shfaqet sërish por nuk përmend

Denonco

Keni informacion në interes të publikut? Dërgojeni në Shqip duke klikuar këtu.

Poll

Aktualitet

Ndiqni të gjitha lajmet e fundit
në rrjetet tona shoqërore